Y09430R15000D0L
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
Y09430R15000D0L
Y09430R15000D0L
Part Number
Y09430R15000D0L
Description
RES 0.15 OHM 10W 0.5% RADIAL
Data sheet
Y09430R15000D0L.pdf
Delivery Services
Y09430R15000D0L
Comments
    Y09430R15000D0L Specifications
    Tolerance±0.5%
    Resistance150 mOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)10W
    Package / CaseRadial - 4 Leads
    Size / Dimension1.340" L x 0.210" W (34.04mm x 5.33mm)
    Height - Seated (Max)1.024" (26.01mm)
    Supplier Device Package-
    Temperature Coefficient±3ppm/°C