Y09448R00000B0L
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
Y09448R00000B0L
Y09448R00000B0L
Part Number
Y09448R00000B0L
Description
RES 8 OHM 10W 0.1% RADIAL
Data sheet
Y09448R00000B0L.pdf
Delivery Services
Y09448R00000B0L
Comments
    Y09448R00000B0L Specifications
    Tolerance±0.1%
    Resistance8 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)10W
    Package / CaseRadial - 4 Leads
    Size / Dimension1.340" L x 0.210" W (34.04mm x 5.33mm)
    Height - Seated (Max)1.024" (26.01mm)
    Supplier Device Package-
    Temperature Coefficient±2ppm/°C