Y14419K10000T9L
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
Y14419K10000T9L
Y14419K10000T9L
Part Number
Y14419K10000T9L
Description
RES 9.1K OHM 1W 0.01% RADIAL
Data sheet
Y14419K10000T9L.pdf
Delivery Services
Y14419K10000T9L
Comments
    Y14419K10000T9L Specifications
    Tolerance±0.01%
    Resistance9.1 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)1W
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.575" L x 0.160" W (14.61mm x 4.06mm)
    Height - Seated (Max)0.413" (10.49mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package-
    Temperature Coefficient±0.2ppm/°C