Y1443400R000F9L
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
Y1443400R000F9L
Y1443400R000F9L
Part Number
Y1443400R000F9L
Description
RES 400 OHM 1.5W 1% RADIAL
Data sheet
Y1443400R000F9L.pdf
Delivery Services
Y1443400R000F9L
Comments
    Y1443400R000F9L Specifications
    Tolerance±1%
    Resistance400 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)1.5W
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.820" L x 0.160" W (20.83mm x 4.06mm)
    Height - Seated (Max)0.413" (10.49mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package-
    Temperature Coefficient±0.2ppm/°C