Y14531K47600V0L
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
Y14531K47600V0L
Y14531K47600V0L
Part Number
Y14531K47600V0L
Description
RES 1.476K OHM 0.6W 0.005% RAD
Data sheet
Y14531K47600V0L.pdf
Delivery Services
Y14531K47600V0L
Comments
    Y14531K47600V0L Specifications
    Tolerance±0.005%
    Resistance1.476 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.6W
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
    Height - Seated (Max)0.336" (8.53mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package-
    Temperature Coefficient±0.2ppm/°C