Y145399K9200Q9L
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
Y145399K9200Q9L
Y145399K9200Q9L
Part Number
Y145399K9200Q9L
Description
RES 99.92K OHM 0.6W 0.02% RADIAL
Data sheet
Y145399K9200Q9L.pdf
Delivery Services
Y145399K9200Q9L
Comments
    Y145399K9200Q9L Specifications
    Tolerance±0.02%
    Resistance99.92 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.6W
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
    Height - Seated (Max)0.336" (8.53mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package-
    Temperature Coefficient±0.2ppm/°C