Y1454115R542V9L
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
Y1454115R542V9L
Y1454115R542V9L
Part Number
Y1454115R542V9L
Description
RES 115.542 OHM 0.6W 0.005% RAD
Data sheet
Y1454115R542V9L.pdf
Delivery Services
Y1454115R542V9L
Comments
    Y1454115R542V9L Specifications
    Tolerance±0.005%
    Resistance115.542 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.6W
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
    Height - Seated (Max)0.336" (8.53mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package-
    Temperature Coefficient±0.2ppm/°C