Y162210K0000B9L
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
Y162210K0000B9L
Y162210K0000B9L
Part Number
Y162210K0000B9L
Description
RES 10K OHM 8W 0.1% TO220-2
Data sheet
Y162210K0000B9L.pdf
Delivery Services
Y162210K0000B9L
Comments
    Y162210K0000B9L Specifications
    Tolerance±0.1%
    Resistance10 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)8W
    Package / CaseTO-220-2
    Size / Dimension0.400" L x 0.150" W (10.16mm x 3.81mm)
    Height - Seated (Max)0.845" (21.46mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageTO-220
    Temperature Coefficient±0.2ppm/°C