Y174910K0000B9L
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
Y174910K0000B9L
Y174910K0000B9L
Part Number
Y174910K0000B9L
Description
RES 10K OHM 0.3W 0.1% AXIAL
Data sheet
Y174910K0000B9L.pdf
Delivery Services
Y174910K0000B9L
Comments
    Y174910K0000B9L Specifications
    FeaturesNon-Inductive
    Tolerance±0.1%
    Resistance10 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.3W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.375" Dia x 0.625" L (9.53mm x 15.88mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package-
    Temperature Coefficient±0.2ppm/°C