Y17631R00000B19L
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
Y17631R00000B19L
Y17631R00000B19L
Part Number
Y17631R00000B19L
Manufacturer
Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
Description
RES 1 OHM 0.1%
Data sheet
Y17631R00000B19L.pdf
Category
Through Hole Resistors
Delivery Services
Y17631R00000B19L
Comments
    Y17631R00000B19L Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Features-
    Tolerance±0.1%
    Resistance1 Ohms