Y17641R00000D0L
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
Y17641R00000D0L
Y17641R00000D0L
Part Number
Y17641R00000D0L
Manufacturer
Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
Description
RES 1 OHM 0.5%
Data sheet
Y17641R00000D0L.pdf
Category
Through Hole Resistors
Delivery Services
Y17641R00000D0L
Comments
    Y17641R00000D0L Specifications
    SeriesVLR
    RoHSRoHS
    Features-
    Tolerance±0.5%
    Resistance1 Ohms