Y470014K4024B9L
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
Y470014K4024B9L
Y470014K4024B9L
Part Number
Y470014K4024B9L
Description
RES 14.4024K OHM 0.1% 0.3W RAD
Data sheet
Y470014K4024B9L.pdf
Delivery Services
Y470014K4024B9L
Comments
    Y470014K4024B9L Specifications
    FeaturesNon-Inductive
    Tolerance±0.1%
    Resistance14.4024 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.3W
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.228" L x 0.087" W (5.80mm x 2.20mm)
    Height - Seated (Max)0.256" (6.50mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageRadial Lead
    Temperature Coefficient±0.2ppm/°C