Y5077200R000V9L
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
Y5077200R000V9L
Y5077200R000V9L
Part Number
Y5077200R000V9L
Description
RES 200 OHM 0.6W 0.005% RADIAL
Data sheet
Y5077200R000V9L.pdf
Delivery Services
Y5077200R000V9L
Comments
    Y5077200R000V9L Specifications
    Tolerance±0.005%
    Resistance200 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.6W
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.435" L x 0.185" W (11.05mm x 4.70mm)
    Height - Seated (Max)0.430" (10.92mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package-
    Temperature Coefficient±0.2ppm/°C