Y507724K0000T0L
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
Y507724K0000T0L
Y507724K0000T0L
Part Number
Y507724K0000T0L
Description
RES 24K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Data sheet
Y507724K0000T0L.pdf
Delivery Services
Y507724K0000T0L
Comments
    Y507724K0000T0L Specifications
    Tolerance±0.01%
    Resistance24 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.6W
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.435" L x 0.185" W (11.05mm x 4.70mm)
    Height - Seated (Max)0.430" (10.92mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package-
    Temperature Coefficient±0.2ppm/°C