Y507764K4000F9L
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
Y507764K4000F9L
Y507764K4000F9L
Part Number
Y507764K4000F9L
Description
RES 64.4K OHM 0.6W 1% RADIAL
Data sheet
Y507764K4000F9L.pdf
Delivery Services
Y507764K4000F9L
Comments
    Y507764K4000F9L Specifications
    Tolerance±1%
    Resistance64.4 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.6W
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.435" L x 0.185" W (11.05mm x 4.70mm)
    Height - Seated (Max)0.430" (10.92mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package-
    Temperature Coefficient±0.2ppm/°C