Y578710K1000B0L
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
Y578710K1000B0L
Y578710K1000B0L
Part Number
Y578710K1000B0L
Description
RES 10.1K OHM 0.6W 0.1% RADIAL
Data sheet
Y578710K1000B0L.pdf
Delivery Services
Y578710K1000B0L
Comments
    Y578710K1000B0L Specifications
    Tolerance±0.1%
    Resistance10.1 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.6W
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.435" L x 0.185" W (11.05mm x 4.70mm)
    Height - Seated (Max)0.430" (10.92mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package-
    Temperature Coefficient±1ppm/°C