Y607130R0000A9L
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
Y607130R0000A9L
Y607130R0000A9L
Part Number
Y607130R0000A9L
Description
RES 30 OHM 0.3W 0.05% RADIAL
Data sheet
Y607130R0000A9L.pdf
Delivery Services
Y607130R0000A9L
Comments
    Y607130R0000A9L Specifications
    FeaturesNon-Inductive
    Tolerance±0.05%
    Resistance30 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.3W
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
    Height - Seated (Max)0.450" (11.43mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package-
    Temperature Coefficient±0.2ppm/°C