Y60717K99500A9L
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
Y60717K99500A9L
Y60717K99500A9L
Part Number
Y60717K99500A9L
Description
RES 7.995K OHM .3W .05% RADIAL
Data sheet
Y60717K99500A9L.pdf
Delivery Services
Y60717K99500A9L
Comments
    Y60717K99500A9L Specifications
    FeaturesNon-Inductive
    Tolerance±0.05%
    Resistance7.995 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.3W
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
    Height - Seated (Max)0.450" (11.43mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package-
    Temperature Coefficient±0.2ppm/°C