Y607210K0000F9L
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
Y607210K0000F9L
Y607210K0000F9L
Part Number
Y607210K0000F9L
Description
RES 10K OHM 1/5W 1% RADIAL
Data sheet
Y607210K0000F9L.pdf
Delivery Services
Y607210K0000F9L
Comments
    Y607210K0000F9L Specifications
    Tolerance±1%
    Resistance10 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.2W, 1/5W
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
    Height - Seated (Max)0.395" (10.03mm)
    Supplier Device Package-
    Temperature Coefficient±0.2ppm/°C