34ASP12B1M2QT.pdf
| Package | Bulk,Bulk |
|---|---|
| Series | 34A |
| RoHS | RoHS |
| Circuit | SPDT |
| Features | - |
| Part Status | Active |
| Illumination | Non-Illuminated |
| Actuator Type | Standard Round |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Bushing Thread | 1/4-40 |
| Actuator Length | 5.08mm |
| Switch Function | On-On |
| Termination Style | PC Pin |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Voltage Rating - DC | 28 V |
| Current Rating (Amps) | 5A (AC/DC) |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 6.35mm Dia |