APT13003LZTR-G1
Home > All Products > Discrete Semiconductor Products > Transistors - Bipolar (BJT) - Single
APT13003LZTR-G1
APT13003LZTR-G1
Part Number
APT13003LZTR-G1
Manufacturer
Diodes Incorporated
Description
TRANS NPN 450V 0.8A TO92
Data sheet
APT13003LZTR-G1.pdf
Category
Transistors - Bipolar (BJT) - Single
Delivery Services
APT13003LZTR-G1
Comments
    APT13003LZTR-G1 Specifications
    Part Status Active
    Transistor Type NPN
    Current - Collector (Ic) (Max) 800mA
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 450V
    Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 500mV @ 40mA, 200mA
    Current - Collector Cutoff (Max) -
    DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 6 @ 300mA, 10V
    Power - Max 800mW
    Frequency - Transition -
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)