ZXTP25100CFHTA
Home > All Products > Discrete Semiconductor Products > Transistors - Bipolar (BJT) - Single
ZXTP25100CFHTA
ZXTP25100CFHTA
Part Number
ZXTP25100CFHTA
Description
TRANS PNP 100V 1A SOT23-3
Data sheet
ZXTP25100CFHTA.pdf
Delivery Services
ZXTP25100CFHTA
Comments
    ZXTP25100CFHTA Specifications
    Part Status Active
    Transistor Type PNP
    Current - Collector (Ic) (Max) 1A
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 100V
    Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 220mV @ 100mA, 1A
    Current - Collector Cutoff (Max) 50nA (ICBO)
    DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 200 @ 10mA, 2V
    Power - Max 1.25W
    Frequency - Transition 180MHz
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)