BUK9GTHP-55PJTR,51
Home > All Products > Discrete Semiconductor Products > Transistors - FETs, MOSFETs - Single
BUK9GTHP-55PJTR,51
BUK9GTHP-55PJTR,51
Part Number
BUK9GTHP-55PJTR,51
Manufacturer
Nexperia USA Inc.
Description
MOSFET N-CH 55V 28SOIC
Data sheet
BUK9GTHP-55PJTR,51.pdf
Delivery Services
BUK9GTHP-55PJTR,51
Comments
    BUK9GTHP-55PJTR,51 Specifications
    Technology MOSFET (Metal Oxide)
    Drain to Source Voltage (Vdss) 55V
    Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C -
    Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On) -
    Vgs(th) (Max) @ Id -
    Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs -
    Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds -
    Vgs (Max) -
    FET Feature -
    Power Dissipation (Max) -
    Rds On (Max) @ Id, Vgs -
    Operating Temperature -
    Mounting Type Surface Mount
    Supplier Device Package 28-SO
    Package / Case 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)