PSMN013-30YLC,115
Home > All Products > Discrete Semiconductor Products > Transistors - FETs, MOSFETs - Single
PSMN013-30YLC,115
PSMN013-30YLC,115
Part Number
PSMN013-30YLC,115
Manufacturer
Nexperia USA Inc.
Description
MOSFET N-CH 30V 32A LFPAK
Data sheet
PSMN013-30YLC,115.pdf
Category
Transistors - FETs, MOSFETs - Single
Delivery Services
PSMN013-30YLC,115
Comments
    PSMN013-30YLC,115 Specifications
    Part Status Active
    FET Type N-Channel
    Technology MOSFET (Metal Oxide)
    Drain to Source Voltage (Vdss) 30V
    Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 32A (Tc)
    Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On) 10V
    Vgs(th) (Max) @ Id 1.95V @ 1mA
    Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 8.3nC @ 10V
    Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 521pF @ 15V
    Vgs (Max) ±20V
    FET Feature -
    Power Dissipation (Max) 26W (Tc)
    Rds On (Max) @ Id, Vgs 13.6 mOhm @ 10A, 10V
    Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)