PSMN2R7-30BL,118
Home > All Products > Discrete Semiconductor Products > Transistors - FETs, MOSFETs - Single
PSMN2R7-30BL,118
PSMN2R7-30BL,118
Part Number
PSMN2R7-30BL,118
Description
MOSFET N-CH 30V 100A D2PAK
Data sheet
PSMN2R7-30BL,118.pdf
Delivery Services
PSMN2R7-30BL,118
Comments
    PSMN2R7-30BL,118 Specifications
    Technology MOSFET (Metal Oxide)
    Drain to Source Voltage (Vdss) 30V
    Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 100A (Tc)
    Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On) 4.5V, 10V
    Vgs(th) (Max) @ Id 2.15V @ 1mA
    Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 66nC @ 10V
    Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 3954pF @ 15V
    Vgs (Max) ±20V
    FET Feature -
    Power Dissipation (Max) 170W (Tc)
    Rds On (Max) @ Id, Vgs 3 mOhm @ 25A, 10V
    Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)