ADG1201BRJZ-R2
ADG1201BRJZ-R2
ADG1201BRJZ-R2
Part Number
ADG1201BRJZ-R2
Manufacturer
Analog Devices Inc.
Description
IC SWITCH SPST NO SOT23
Data sheet
ADG1201BRJZ-R2.pdf
Category
Interface - Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
Delivery Services
ADG1201BRJZ-R2
Comments
    ADG1201BRJZ-R2 Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®,Bulk
    Series
    RoHSRoHS
    Crosstalk-
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    -3db Bandwidth660MHz
    Package / CaseSOT-23-6
    Switch CircuitSPST - NO
    Charge Injection-0.8pC
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
    Supplier Device PackageSOT-23-6
    On-State Resistance (Max)200Ohm
    Voltage - Supply, Dual (V±)±5V ~ 16.5V
    Switch Time (Ton, Toff) (Max)170ns, 105ns
    Voltage - Supply, Single (V+)5V ~ 16.5V
    Current - Leakage (IS(off)) (Max)100pA
    Multiplexer/Demultiplexer Circuit1:1
    Channel Capacitance (CS(off), CD(off))3pF, 3.3pF