ADG1204YRUZ-REEL7
ADG1204YRUZ-REEL7
ADG1204YRUZ-REEL7
Part Number
ADG1204YRUZ-REEL7
Description
IC MULTIPLEXER 4X1 14TSSOP
Data sheet
ADG1204YRUZ-REEL7.pdf
Delivery Services
ADG1204YRUZ-REEL7
Comments
    ADG1204YRUZ-REEL7 Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series
    RoHSRoHS
    Crosstalk-80dB @ 1MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    -3db Bandwidth800MHz
    Package / Case14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
    Switch CircuitSP4T
    Charge Injection-0.7pC
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
    Supplier Device Package14-TSSOP
    On-State Resistance (Max)190Ohm
    Voltage - Supply, Dual (V±)±15V
    Switch Time (Ton, Toff) (Max)85ns, 110ns
    Voltage - Supply, Single (V+)12V
    Current - Leakage (IS(off)) (Max)100pA
    Multiplexer/Demultiplexer Circuit4:1
    Channel Capacitance (CS(off), CD(off))1.5pF, 4.2pF
    Channel-to-Channel Matching (ΔRon)6Ohm