ADG1206YRUZ-REEL7
ADG1206YRUZ-REEL7
ADG1206YRUZ-REEL7
Part Number
ADG1206YRUZ-REEL7
Manufacturer
Analog Devices Inc.
Description
IC MULTIPLEXER 16X1 28TSSOP
Data sheet
ADG1206YRUZ-REEL7.pdf
Category
Interface - Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
Delivery Services
ADG1206YRUZ-REEL7
Comments
    ADG1206YRUZ-REEL7 Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series
    RoHSRoHS
    Crosstalk-85dB @ 1MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    -3db Bandwidth280MHz
    Package / Case28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
    Switch Circuit-
    Charge Injection0.5pC
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
    Supplier Device Package28-TSSOP
    On-State Resistance (Max)200Ohm
    Voltage - Supply, Dual (V±)±5V ~ 16.5V
    Switch Time (Ton, Toff) (Max)95ns, 100ns
    Voltage - Supply, Single (V+)5V ~ 16.5V
    Current - Leakage (IS(off)) (Max)200pA
    Multiplexer/Demultiplexer Circuit16:1
    Channel Capacitance (CS(off), CD(off))2pF, 12pF
    Channel-to-Channel Matching (ΔRon)3.5Ohm