ADG1409YCPZ-REEL7
ADG1409YCPZ-REEL7
ADG1409YCPZ-REEL7
Part Number
ADG1409YCPZ-REEL7
Manufacturer
Analog Devices Inc.
Description
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 16LFCSP
Data sheet
ADG1409YCPZ-REEL7.pdf
Category
Interface - Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
Delivery Services
ADG1409YCPZ-REEL7
Comments
    ADG1409YCPZ-REEL7 Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®,Bulk
    Series
    RoHSRoHS
    Crosstalk-70dB @ 1MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    -3db Bandwidth115MHz
    Package / Case16-VQFN Exposed Pad, CSP
    Switch CircuitSP4T
    Charge Injection-50pC
    Number of Circuits2
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
    Supplier Device Package16-LFCSP-VQ (4x4)
    On-State Resistance (Max)4.7Ohm
    Voltage - Supply, Dual (V±)±4.5V ~ 16.5V
    Switch Time (Ton, Toff) (Max)120ns, 120ns
    Voltage - Supply, Single (V+)5V ~ 16.5V
    Current - Leakage (IS(off)) (Max)200pA
    Multiplexer/Demultiplexer Circuit4:1
    Channel Capacitance (CS(off), CD(off))14pF, 40pF
    Channel-to-Channel Matching (ΔRon)200mOhm