ADG1409YRUZ
ADG1409YRUZ
ADG1409YRUZ
Part Number
ADG1409YRUZ
Description
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 16TSSOP
Data sheet
ADG1409YRUZ.pdf
Delivery Services
ADG1409YRUZ
Comments
    ADG1409YRUZ Specifications
    PackageTube
    Series
    RoHSRoHS
    Crosstalk-70dB @ 1MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    -3db Bandwidth115MHz
    Package / Case16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
    Number of Circuits2
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
    Supplier Device Package16-TSSOP
    On-State Resistance (Max)4.7Ohm
    Voltage - Supply, Dual (V±)±4.5V ~ 16.5V
    Switch Time (Ton, Toff) (Max)120ns, 120ns
    Voltage - Supply, Single (V+)5V ~ 16.5V
    Current - Leakage (IS(off)) (Max)200pA
    Multiplexer/Demultiplexer Circuit4:1
    Channel Capacitance (CS(off), CD(off))14pF, 40pF
    Channel-to-Channel Matching (ΔRon)200mOhm