ADG1604BRUZ-REEL
ADG1604BRUZ-REEL
ADG1604BRUZ-REEL
Part Number
ADG1604BRUZ-REEL
Description
IC MULTIPLEXER 4X1 14TSSOP
Data sheet
ADG1604BRUZ-REEL.pdf
Delivery Services
ADG1604BRUZ-REEL
Comments
    ADG1604BRUZ-REEL Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series
    RoHSRoHS
    Crosstalk-70dB @ 1MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    -3db Bandwidth19MHz
    Package / Case14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
    Switch CircuitSP4T
    Charge Injection125pC
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
    Supplier Device Package14-TSSOP
    On-State Resistance (Max)1.1Ohm
    Voltage - Supply, Dual (V±)±3.3V ~ 8V
    Switch Time (Ton, Toff) (Max)95ns, 173ns
    Voltage - Supply, Single (V+)3.3V ~ 16V
    Current - Leakage (IS(off)) (Max)200pA
    Multiplexer/Demultiplexer Circuit4:1
    Channel Capacitance (CS(off), CD(off))60pF, 270pF
    Channel-to-Channel Matching (ΔRon)30mOhm