ADG1606BRUZ-REEL7
ADG1606BRUZ-REEL7
ADG1606BRUZ-REEL7
Part Number
ADG1606BRUZ-REEL7
Description
IC MULTIPLEXER 1X16 28TSSOP
Data sheet
ADG1606BRUZ-REEL7.pdf
Delivery Services
ADG1606BRUZ-REEL7
Comments
    ADG1606BRUZ-REEL7 Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series
    RoHSRoHS
    Crosstalk-62dB @ 1MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    -3db Bandwidth22MHz
    Package / Case28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
    Switch Circuit-
    Charge Injection33pC
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
    Supplier Device Package28-TSSOP
    On-State Resistance (Max)5Ohm
    Voltage - Supply, Dual (V±)±3.3V ~ 8V
    Switch Time (Ton, Toff) (Max)128ns, 109ns
    Voltage - Supply, Single (V+)3.3V ~ 16V
    Current - Leakage (IS(off)) (Max)150pA
    Multiplexer/Demultiplexer Circuit16:1
    Channel Capacitance (CS(off), CD(off))18pF, 240pF
    Channel-to-Channel Matching (ΔRon)200mOhm