ADG1609BRUZ-REEL7
ADG1609BRUZ-REEL7
ADG1609BRUZ-REEL7
Part Number
ADG1609BRUZ-REEL7
Description
IC MULTIPLEXER DL 4X1 16TSSOP
Data sheet
ADG1609BRUZ-REEL7.pdf
Delivery Services
ADG1609BRUZ-REEL7
Comments
    ADG1609BRUZ-REEL7 Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®,Bulk
    Series
    RoHSRoHS
    Crosstalk-64dB @ 1MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    -3db Bandwidth78MHz
    Package / Case16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
    Switch CircuitSP4T
    Charge Injection29pC
    Number of Circuits2
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
    Supplier Device Package16-TSSOP
    On-State Resistance (Max)4.5Ohm
    Voltage - Supply, Dual (V±)±3.3V ~ 8V
    Switch Time (Ton, Toff) (Max)94ns, 93ns
    Voltage - Supply, Single (V+)3.3V ~ 16V
    Current - Leakage (IS(off)) (Max)100pA
    Multiplexer/Demultiplexer Circuit4:1
    Channel Capacitance (CS(off), CD(off))19pF, 59pF
    Channel-to-Channel Matching (ΔRon)120mOhm