ADGS1209BCPZ
ADGS1209BCPZ
ADGS1209BCPZ
Part Number
ADGS1209BCPZ
Manufacturer
Analog Devices Inc.
Description
IC SWITCH DUAL 24LFCSP
Data sheet
ADGS1209BCPZ.pdf
Delivery Services
ADGS1209BCPZ
Comments
    ADGS1209BCPZ Specifications
    PackageTray
    Series
    RoHSRoHS
    Crosstalk-85dB @ 1MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    -3db Bandwidth630MHz
    Package / Case24-WFQFN Exposed Pad, CSP
    Switch Circuit-
    Charge Injection0.4pC
    Number of Circuits2
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Supplier Device Package24-LFCSP (4x4)
    On-State Resistance (Max)200Ohm
    Voltage - Supply, Dual (V±)±15V
    Switch Time (Ton, Toff) (Max)110ns, 135ns
    Voltage - Supply, Single (V+)12V
    Current - Leakage (IS(off)) (Max)100pA
    Multiplexer/Demultiplexer Circuit4:1
    Channel Capacitance (CS(off), CD(off))1pF, 2pF
    Channel-to-Channel Matching (ΔRon)3.5Ohm