ADGS1409BCPZ-RL7
ADGS1409BCPZ-RL7
ADGS1409BCPZ-RL7
Part Number
ADGS1409BCPZ-RL7
Description
IC SWITCH DUAL 24LFCSP
Data sheet
ADGS1409BCPZ-RL7.pdf
Delivery Services
ADGS1409BCPZ-RL7
Comments
    ADGS1409BCPZ-RL7 Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    Series
    RoHSRoHS
    Crosstalk-70dB @ 1MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    -3db Bandwidth115MHz
    Package / Case24-VFQFN Exposed Pad, CSP
    Switch Circuit-
    Charge Injection50pC
    Number of Circuits2
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Supplier Device Package24-LFCSP (4x4)
    On-State Resistance (Max)4.7Ohm
    Voltage - Supply, Dual (V±)±15V
    Switch Time (Ton, Toff) (Max)165ns, 155ns
    Voltage - Supply, Single (V+)12V
    Current - Leakage (IS(off)) (Max)200pA
    Multiplexer/Demultiplexer Circuit4:1
    Channel Capacitance (CS(off), CD(off))14pF, 40pF
    Channel-to-Channel Matching (ΔRon)200mOhm