ISL5120IB-T
ISL5120IB-T
ISL5120IB-T
Part Number
ISL5120IB-T
Data sheet
ISL5120IB-T.pdf
Delivery Services
ISL5120IB-T
Comments
    ISL5120IB-T Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    Series
    RoHSRoHS
    Crosstalk-105dB @ 1MHz
    -3db Bandwidth-
    Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
    Number of Circuits2
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Supplier Device Package8-SOIC
    On-State Resistance (Max)20Ohm
    Voltage - Supply, Dual (V±)-
    Switch Time (Ton, Toff) (Max)35ns, 30ns
    Voltage - Supply, Single (V+)2.7V ~ 12V
    Current - Leakage (IS(off)) (Max)100pA
    Multiplexer/Demultiplexer Circuit1:1
    Channel Capacitance (CS(off), CD(off))8pF, 8pF
    Channel-to-Channel Matching (ΔRon)800mOhm