MUX36D08IRTVR
MUX36D08IRTVR
MUX36D08IRTVR
Part Number
MUX36D08IRTVR
Manufacturer
Texas Instruments
Description
IC SWITCH DUAL 32WQFN
Data sheet
MUX36D08IRTVR.pdf
Category
Interface - Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
Delivery Services
MUX36D08IRTVR
Comments
    MUX36D08IRTVR Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series
    RoHSRoHS
    Crosstalk-100dB @ 1MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    -3db Bandwidth-
    Package / Case32-WFQFN Exposed Pad
    Switch Circuit-
    Charge Injection0.31pC
    Number of Circuits2
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Supplier Device Package32-WQFN (5x5)
    On-State Resistance (Max)170Ohm
    Voltage - Supply, Dual (V±)±5V ~ 18V
    Switch Time (Ton, Toff) (Max)136ns, 78ns
    Voltage - Supply, Single (V+)10V ~ 36V
    Current - Leakage (IS(off)) (Max)40pA
    Multiplexer/Demultiplexer Circuit8:1
    Channel Capacitance (CS(off), CD(off))2.1pF, 6.4pF
    Channel-to-Channel Matching (ΔRon)6Ohm (Typ)