NLV14016BDR2G
NLV14016BDR2G
NLV14016BDR2G
Part Number
NLV14016BDR2G
Manufacturer
onsemi
Description
IC MUX/ANLG SWITCH QUAD 14-SOIC
Data sheet
NLV14016BDR2G.pdf
Category
Interface - Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
Delivery Services
NLV14016BDR2G
Comments
    NLV14016BDR2G Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Bulk
    SeriesAutomotive, AEC-Q100
    RoHSRoHS
    Crosstalk-80dB @ 1MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    -3db Bandwidth37MHz
    Package / Case14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
    Switch CircuitSPST - NO
    Charge Injection-
    Number of Circuits4
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C (TA)
    Supplier Device Package14-SOIC
    On-State Resistance (Max)400Ohm
    Voltage - Supply, Dual (V±)-
    Switch Time (Ton, Toff) (Max)-
    Voltage - Supply, Single (V+)3V ~ 18V
    Current - Leakage (IS(off)) (Max)100nA
    Multiplexer/Demultiplexer Circuit1:1
    Channel Capacitance (CS(off), CD(off))5pF
    Channel-to-Channel Matching (ΔRon)10Ohm