AD8004AR-14-REEL7.pdf
| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Slew Rate | 3000V/µs |
| Output Type | - |
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 250 MHz |
| Amplifier Type | Current Feedback |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Current - Supply | 14mA |
| Number of Circuits | 4 |
| Current - Input Bias | 40 µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 30 MHz |
| Voltage - Input Offset | 1 mV |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Current - Output / Channel | 50 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 12 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4 V |