AD8010AR-16-REEL.pdf
| RoHS | RoHS |
| Slew Rate | 800V/µs |
| Output Type | - |
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 230 MHz |
| Amplifier Type | Current Feedback |
| Package / Case | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Current - Supply | 15.5mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Current - Input Bias | 10 µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | - |
| Voltage - Input Offset | 5 mV |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Current - Output / Channel | 200 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 12 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 9 V |