AD8130AR.pdf
| RoHS | RoHS |
| Slew Rate | 1100V/µs |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 290 MHz |
| Amplifier Type | Differential |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Current - Supply | 13mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Current - Input Bias | 500 nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | - |
| Voltage - Input Offset | 400 µV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 40 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 25.2 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.5 V |