AD8390ARC-REEL7
AD8390ARC-REEL7
AD8390ARC-REEL7
Part Number
AD8390ARC-REEL7
Data sheet
AD8390ARC-REEL7.pdf
Delivery Services
AD8390ARC-REEL7
Comments
    AD8390ARC-REEL7 Specifications
    PackageBulk
    Series
    RoHSRoHS
    Slew Rate300V/µs
    Mounting TypeSurface Mount
    -3db Bandwidth60 MHz
    Amplifier TypeDifferential
    Package / Case16-SSOP (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad
    Current - Supply10mA
    Number of Circuits1
    Current - Input Bias4 µA
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Gain Bandwidth Product-
    Voltage - Input Offset1 mV
    Supplier Device Package16-QSOP-EP
    Current - Output / Channel400 mA
    Voltage - Supply Span (Max)24 V
    Voltage - Supply Span (Min)10 V