AD845JR-16.pdf
| RoHS | RoHS |
| Slew Rate | 100V/µs |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | - |
| Amplifier Type | J-FET |
| Package / Case | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Current - Supply | 10mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Current - Input Bias | 750 pA |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Gain Bandwidth Product | 16 MHz |
| Voltage - Input Offset | 700 µV |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Current - Output / Channel | 50 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 9.5 V |