EL5227CL-T13.pdf
| Package | Tape & Reel (TR) |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Slew Rate | 2.2V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 2.5 MHz |
| Amplifier Type | Buffer |
| Package / Case | 24-VFQFN Exposed Pad |
| Current - Supply | 1.3mA (x8 Channels) |
| Number of Circuits | 8 |
| Current - Input Bias | 2 nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | - |
| Voltage - Input Offset | 1 mV |
| Supplier Device Package | 24-QFN (5x4) |
| Current - Output / Channel | 120 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 16.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.5 V |