EL8200IYZ-T7.pdf
| Package | Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel® |
|---|---|
| Series | EL8200 |
| RoHS | RoHS |
| Slew Rate | 200V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 200 MHz |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Current - Supply | 2mA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Current - Input Bias | 1.6 µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 100 MHz |
| Voltage - Input Offset | 800 µV |
| Supplier Device Package | 10-MSOP |
| Current - Output / Channel | 65 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 3 V |