HFA1100IBZ
HFA1100IBZ
HFA1100IBZ
Part Number
HFA1100IBZ
Manufacturer
Rochester Electronics, LLC
Description
IC OPAMP CFA 1 CIRCUIT 8SOIC
Data sheet
HFA1100IBZ.pdf
Category
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Delivery Services
HFA1100IBZ
Comments
    HFA1100IBZ Specifications
    PackageTube
    Series
    RoHSRoHS
    Slew Rate2300V/µs
    Output Type-
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    -3db Bandwidth850 MHz
    Amplifier TypeCurrent Feedback
    Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
    Current - Supply21mA
    Number of Circuits1
    Current - Input Bias25 µA
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Gain Bandwidth Product-
    Voltage - Input Offset2 mV
    Supplier Device Package8-SOIC
    Current - Output / Channel60 mA
    Voltage - Supply Span (Max)11 V
    Voltage - Supply Span (Min)4.5 V