HFA1100IJ
HFA1100IJ
HFA1100IJ
Part Number
HFA1100IJ
Manufacturer
Rochester Electronics, LLC
Description
IC OPAMP CFA 1 CIRCUIT 8CERDIP
Data sheet
HFA1100IJ.pdf
Category
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Delivery Services
HFA1100IJ
Comments
    HFA1100IJ Specifications
    PackageBulk
    Series
    RoHSRoHS
    Slew Rate2300V/µs
    Output Type-
    Part StatusActive
    Mounting TypeThrough Hole
    -3db Bandwidth850 MHz
    Amplifier TypeCurrent Feedback
    Package / Case8-CDIP (0.300", 7.62mm)
    Current - Supply21mA
    Number of Circuits1
    Current - Input Bias25 µA
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Gain Bandwidth Product-
    Voltage - Input Offset2 mV
    Supplier Device Package8-CERDIP
    Current - Output / Channel60 mA
    Voltage - Supply Span (Max)11 V
    Voltage - Supply Span (Min)4.5 V