HTC-0300A.pdf
| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Slew Rate | 300V/µs |
| Output Type | - |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Through Hole |
| -3db Bandwidth | 16 MHz |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 24-CDIP (0.300", 7.62mm) |
| Current - Supply | - |
| Number of Circuits | 1 |
| Current - Input Bias | - |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | - |
| Voltage - Input Offset | 500 µV |
| Supplier Device Package | 24-CDIP |
| Current - Output / Channel | 50 mA |