INA154UA/2K5
INA154UA/2K5
INA154UA/2K5
Part Number
INA154UA/2K5
Manufacturer
Texas Instruments
Description
IC OPAMP DIFF 1 CIRCUIT 8SOIC
Data sheet
INA154UA/2K5.pdf
Category
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Delivery Services
INA154UA/2K5
Comments
    INA154UA/2K5 Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    Series
    RoHSRoHS
    Slew Rate14V/µs
    Output Type-
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    -3db Bandwidth3.1 MHz
    Amplifier TypeDifferential
    Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
    Current - Supply2.4mA
    Number of Circuits1
    Current - Input Bias-
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Gain Bandwidth Product-
    Voltage - Input Offset100 µV
    Supplier Device Package8-SOIC
    Current - Output / Channel60 mA
    Voltage - Supply Span (Max)36 V
    Voltage - Supply Span (Min)8 V