INA2322EA/2K5
INA2322EA/2K5
INA2322EA/2K5
Part Number
INA2322EA/2K5
Manufacturer
Texas Instruments
Description
IC INST AMP 2 CIRCUIT 14TSSOP
Data sheet
INA2322EA/2K5.pdf
Category
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Delivery Services
INA2322EA/2K5
Comments
    INA2322EA/2K5 Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    SeriesmicroPOWER™
    RoHSRoHS
    Slew Rate0.4V/µs
    Output TypeRail-to-Rail
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    -3db Bandwidth500 kHz
    Amplifier TypeInstrumentation
    Package / Case14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
    Current - Supply40µA (x2 Channels)
    Number of Circuits2
    Current - Input Bias0.5 pA
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Gain Bandwidth Product-
    Voltage - Input Offset2 mV
    Supplier Device Package14-TSSOP
    Current - Output / Channel16 mA
    Voltage - Supply Span (Max)5.5 V
    Voltage - Supply Span (Min)2.5 V